logo
Zachęcamy do kontaktu

41 272 18 78

kultura@pawlow.pl

Pawłów 45, 27-225 Pawłów

41 272 18 78

Pawłów 45, 27-225 Pawłów

Góra

Archiwiści społeczni rozpoczynają swój projekt

Archiwiści społeczni rozpoczynają swój projekt

Poszukiwanie starych zdjęć, wspomnień, ciekawych historii czy dokumentów życia codziennego oraz ich digitalizacja, a także ciekawe warsztaty dziennikarskie i redagowanie własnej strony internetowej to elementy najnowszego partnerskiego projektu „Archiwum Społeczne z Plusem” Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie i Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus.

Projekt „Archiwum Społeczne z Plusem” realizowany jest w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Grupę projektową tworzy młodzież w wieku od 14 do 18 lat: Dominika Lipa, Monika Kardaś, Maria Skrzeczyna, Julia Kozieł, Karolina Cioroch, Izabela Tokarska, Wiktoria Maciąg, Karolina Rusin, Izabela Jasztal, Przemysław Hamera, Mateusz Stefański, Paulina Więcław, Dawid Sławek.

W dniu 23 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjno-integracyjne. – Przed nami jeszcze co najmniej jedno spotkanie integracyjne. Potem skupimy się na części edukacyjnej projektu, czyli przeprowadzimy warsztaty z zakresu prowadzenia archiwum społecznego oraz warsztaty dziennikarskie – mówi Piotr Maj, koordynator projektu. – Następnie stery i odpowiedzialność za projekt przejmie młodzież. To ona zadecyduje, jak osiągnąć zakładane w projekcie cele m.in. jak dotrzeć do osób z którymi chcą porozmawiać? kogo zaangażować w projekt? jak zaprezentować zebrane materiały? Jest to dość nowatorska metoda pracy w naszej gminie, ale mamy świetną młodzież i wiem, że sobie doskonale poradzą – dodaje.

Fotogaleria:

 

Projekt „Archiwum Społeczne z Plusem” prowadzony jest w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

 

Udostępnij
Brak komentarzy

Napisz komentarz