logo
Zachęcamy do kontaktu

41 272 18 78

kultura@pawlow.pl

Pawłów 45, 27-225 Pawłów

41 272 18 78

Pawłów 45, 27-225 Pawłów

Góra

Dzień Babci i Dziadka w GOKSiR Pawłów

Dzień Babci i Dziadka w GOKSiR Pawłów

W niedzielę 27 stycznia w świetlicy środowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pawłowie, odbyło się wyjątkowe spotkanie mieszkańców gminy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyłych gości serdecznie powitała Pani Dyrektor GOKSiR Alicja Imiołek, która w imieniu swoim i Pana Wójta złożyła życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Pani Dyrektor w swym wystąpieniu podkreślała ich wyjątkową rolę i nieocenioną pomoc w wychowaniu najmłodszego pokolenia. Do życzeń dołączył także Pan Henryk Więcław, przewodniczący Rady Gminy.

Program artystyczny rozpoczął występ dzieci z „Małej Okrasy”. W ich wykonaniu zaproszeni usłyszeli okolicznościowe wiersze i piosenki oraz obejrzeli humorystyczną scenkę i dwa tańce. Przedstawienie obfitowało zarówno we wzruszające jak i zabawne momenty, o czym świadczyły reakcje przybyłych gości. Następnie wystąpiła młodzież z „Dużej Okrasy”, która zaprezentowała tradycyjny obrzęd kolędniczy „Herody”. Występ kolędników został niezwykle miło przyjęty, a wśród salw śmiechu z widowni dobiegał także śpiew, gdy babcie i dziadkowie wspólnie z występującymi śpiewali tradycyjne pastorałki. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami naszych artystów.
Zespoły przygotowały panie Bożena Sławek i Nina Kusiak, scenografia i zdjęcia- pani Magdalena Wójcik, akustyka- pan Czesław Rybka.

Dyrekcja i pracownicy GOKSiR w Pawłowie raz jeszcze składają najserdeczniejsze życzenia wszystkim babciom i dziadkom w naszej gminie!

Fotogaleria: Magdalena Wójcik

Udostępnij
Brak komentarzy

Napisz komentarz