logo
Zachęcamy do kontaktu

41 272 18 78

kultura@pawlow.pl

Pawłów 45, 27-225 Pawłów

41 272 18 78

Pawłów 45, 27-225 Pawłów

Góra

Tradycja swój strój nosi – młodzież w pięknych strojach narodowych

Tradycja swój strój nosi – młodzież w pięknych strojach narodowych

Młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie wzbogaciła się o nowe stroje do tańców narodowych. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Gmina Pawłów Plus, Urząd Gminy w Pawłowie pozyskał środki na realizację projektu „Tradycja swój strój nosi” w ramach konkursu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej 2017”.

Młodzieżowa grupa teatralno-taneczna wypełniła swoje garderoby pięknymi strojami. Grupę tę tworzą aktywni, młodzi ludzie zajmujący się organizowaniem gminnych uroczystości rocznicowych i patriotycznych, występują na festynach organizowanych w sołectwach całej gminy. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu, gminne uroczystości stają się bardziej atrakcyjne.

27 października odbyła się prapremiera projektu „Tradycja swój strój nosi” grupa teatralno-taneczna rozpoczęła cykl „Spotkań z historią regionu”. Kolejny występ młodzieży to przedstawienie pn. „Bal charytatywny w saloniku dziedziczki Omskiej”, który odbędzie się 10 listopada 2017 r. o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie. Młodzieżowa Grupa Teatralna wcieli się w rolę uczestników balu charytatywnego na rzecz wspomożenia oświaty w przedwojennej wsi świętokrzyskiej, występując jako ziemianie z okolicznych dworów i folwarków. Oprócz dialogów, młodzież odtańczy mazura, walca i poloneza w pięknych strojach narodowych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy „Spotkań z historią regionu” zaśpiewają pieśni i piosenki patriotyczne ze specjalnie przygotowanych śpiewników. Wspólne śpiewanie i słodki poczęstunek od ”dziedziczki Omskiej” zakończy bal w saloniku. Zapraszamy!

Projekt „Tradycja swój strój nosi” – zakup strojów narodowych realizowany jest w ramach konkursu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej 2017” dofinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Gminy Pawłów.

Fotogaleria (Piotr Maj):

Udostępnij
Brak komentarzy

Napisz komentarz