logo
Zachęcamy do kontaktu

41 272 18 78

kultura@pawlow.pl

Pawłów 45, 27-225 Pawłów

41 272 18 78

Pawłów 45, 27-225 Pawłów

Góra

Wycieczka do Łodzi – nagroda dla „Małej Okrasy”

Wycieczka do Łodzi – nagroda dla „Małej Okrasy”

1 lipca 2018r. dzieci  z zespołu „Mała Okrasa” wraz z rodzicami udały  się na wycieczkę do Łodzi. Wyjazd był nagrodą ufundowaną przez wójta pana Marka Wojtasa za całoroczną pracę naszych najmłodszych artystów.

W Łodzi zwiedzili pięknie odnowiony Dworzec Centralny (drugi po Wiedniu największy dworzec kolejowy w Europie), obejrzeli seans w kinie sferycznym, spacerowali ul. Piotrkowską podziwiając zabytkowe kamienice i słuchając bardzo ciekawego komentarza pani przewodnik o mieście. Uczestnicy wycieczki na własne oczy i uszy mieli okazję przekonać się jak wyglądało życie w wielokulturowej Łodzi kiedyś i dziś.

Obecnie „Małą Okrasę” tworzą głównie uczniowie PSP Pawłowie, ale także PSP w Chybicach i w Dąbrowie. Jest to zespół w którym obserwujemy największą rotację w jego składzie. I tak, w obecnym roku pracy w GOKSiR Pawłów, rozpoczętym dla „Małej Okrasy” we wrześniu 2017r., a kończącym się w sierpniu 2018r., pracowały i występowały zarówno dzieci posiadające już doświadczenie sceniczne, jak i nowy narybek młodych tancerzy i śpiewaków. W sezonie 2017/2018r. dzieci pracowały nad wiązanką tradycyjnych pieśni i tańców ludowych pod wspólnym tytułem „Tobie ziemio świętokrzyska”. Jej fragment, oraz przygotowany program okolicznościowy zaprezentowali w styczniu, na spotkaniu w świetlicy GOKSiR, z okazji Dnia Babci i Dziadka. Całą wiązankę śpiewno- taneczną w wykonaniu „Małej Okrasy” mogliśmy obejrzeć  na zorganizowanym przez GOKSiR w czerwcu Dniu Rodziny. W międzyczasie zaproszony zespół występował min. w PSP w Łomnie (otwarcie boiska), w PSP w Szerzawach (III bieg szerzawski), w Kierzu  Niedźwiedzim ( I przegląd Dziecięcych Zespołów Ludowych „Odlotowo na ludowo – GAWRA 2018”). W lipcu, pomimo przerwy wakacyjnej, nasi najmłodsi artyści reprezentowali naszą gminę na Jarmarku u Starzecha. Wystąpili także w Kaczolandii w Trzeszkowie. Występ „Małej Okrasy” otwierał również tegoroczne, jubileuszowe XX Dni Pawłowa. W tym miejscu należy podkreślić rolę i nieocenioną pomoc największych i najwierniejszych fanów naszych „okrasowych” dzieci, a mianowicie ich rodziców. To dzięki wyrozumiałości i zaangażowaniu rodziców zespół może funkcjonować i kontynuować już ponad dwudziestoletnią tradycję istnienia. Dziękujemy za cotygodniowe przywożenie, odwożenie dzieci na próby, występy (również w soboty czy niedziele). Doceniamy zarówno niezawodność jak i gotowość podporządkowania swoich prywatnych, rodzinnych planów do terminów prób i występów. Jesteśmy przekonani, że to poświęcenie nie pójdzie na marne. Dzięki pracy w zespole, poza umiejętnościami wokalno – tanecznymi, dzieci nabywają kompetencji w kontaktach międzyludzkich, uczą się komunikatywności, współpracy w grupie, odpowiedzialności, pracowitości, systematyczności itd… Zalet przynależności do zespołu takiego jak „Okrasa” jest naprawdę wiele. Wierzymy, że dalsza współpraca GOKSiR w Pawłowie, rodziców i dzieci będzie układać się nadal równie pomyślnie.

Skład „Małej Okrasy” 2017/ 2018r.:Lena Stępień, Piotr Pocheć, Karina Piwowarczyk, Bartosz Lefek, Karolina Hert, Jakub Przygoda, Klara Dziekan, Alan Grunt, Julia Pożoga, Mateusz Przygoda, Karina Pocheć,  Wojciech Wrona,, Klaudia Janikowska, Dawid Kania, Maja Puchała, Krystian Badziński, Laura Gleba, Aleksandra Głowacka, Wiktoria Nowak, Justyna Grudziecka, Anna Zielińska, Lena Zabawska, Diana Pocheć, Amanda Pocheć, Kacper Mikulko, Radosław Glina.

Z zespołem pracują  panie Bożena Sławek i Nina Kusiak –instruktorki GOKSiR .

Fotogaleria: Magdalena Wójcik

Udostępnij
Brak komentarzy

Napisz komentarz