logo
Zachęcamy do kontaktu

41 272 18 78

kultura@pawlow.pl

Pawłów 45, 27-225 Pawłów

41 272 18 78

Pawłów 45, 27-225 Pawłów

Góra

XX Dni Pawłowa: BAJM, Classic i Marcin Daniec (05.08.2018)

XX Dni Pawłowa: BAJM, Classic i Marcin Daniec (05.08.2018)

Tegoroczne jubileuszowe XX Dni Pawłowa odbędą się 5 sierpnia na terenie za Urzędem Gminy w Pawłowie. Na scenie pojawią się gwiazdy największego formatu m.in. Beata Kozidrak z zespołem BAJM, zespół Classic oraz kabareciarz Marcin Daniec.

– Gminne świętowanie rozpocznie się ok. godz. 14:00 blokiem lokalnym. Wystąpią podczas niego laureaci Gminnego Przeglądu Artystycznego, który odbył się 8 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie – mówi Alicja Imiołek, dyrektor pawłowskiego ośrodka kultury. – Na scenie pojawią się także zespoły działające przy gminnym ośrodku kultury m.in. Dziecięcy Zespół Folklorystyczyny „Mała Okrasa”, Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Duża Okrasa” oraz zespół „Sołtyski”. Po bloku lokalnym ok. godz. 18:00 na scenie pojawi się artysta kabaretowy Marcin Daniec. Po nim, ok. godz. 19:30 zagra zespół Classic, a ok. godz. 21:00 gwiazda wieczoru Beata Kozidrak z zespołem BAJM. Gminne świętowanie zakończy dyskoteka pod gwiazdami w trakcie której obejrzymy pokaz sztucznych ogni – dodaje dyrektor.

– Dni Pawłowa to impreza kulturalno-rozrywkowa doskonale znana w naszym regionie. Co roku na pawłowską scenę zapraszamy najlepsze gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz kabaretowej. Nie inaczej będzie w tym roku. XX Dni Pawłowa – jubileuszowe będą dużym wydarzeniem. Na pawłowskiej scenie, 5 sierpnia, pojawią się: Beata Kozidrak z zespołem Bajm, zespół z nurtu disco polo Classic oraz świetny artysta kabaretowy Marcin Daniec. Jak co roku nie zabraknie również lokalnych artystów – prezentować się będą gminni wokaliści, zespoły ludowe, koła gospodyń wiejskich. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców gminy Pawłów i sympatyków naszej gminy na nasze gminny święto. 5 sierpnia, teren za Urzędem Gminy w Pawłowie. Musisz tu być… – mówi Marek Wojtas, wójt gminy Pawłów.

MARCIN DANIEC

Marcin Daniec jest jednym z najpopularniejszych satyryków w historii polskiego kabaretu. Od lat święci triumfy na scenach w Polsce i za granicą. Fenomen Marcina Dańca wiąże się z jego znakomitym kontaktem z publicznością, której reakcje stają się częścią programu.

Artysta jest znaną postacią telewizyjną, autorem i głównym wykonawcą programów: „Meeting Kabaretowy” oraz „Marzenia Marcina Dańca”. Prowadził również lubiany przez publiczność „Hit Dekady” oraz „Euro Show” w TVP2.

Wyrazem sympatii publiczności dla tego wspaniałego artysty są liczne nagrody. Pierwszym cennym wyróżnieniem była otrzymana w 1993r. „Karolinka” za debiut na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Następnie nagroda tygodnika „Wprost” uznająca Marcina Dańca za jednego z dwudziestu „Kreatorów Rzeczywistości”. Artysta posiada także 4 Telekamery (w tym Złota Telekamera) oraz 5 „Błękitnych Meloników Charliego” przyznanych przez publiczność podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Marcin Daniec w 2003 roku został uznany „Satyrykiem Wszechczasów”. Nic dziwnego zatem, że satyryk przez cały rok odwiedza sale koncertowe i domy kultury w kraju i za granicą. Marcin Daniec ma to szczęście, że sympatia ludzi przekłada się na frekwencję na koncertach.

ZESPÓŁ CLASSIC

Zespół Classic powstał w 1992 roku w Iłowie. W pierwszym roku występował w składzie: Robert Klatt, Jacek Ambroziak i Waldemar K

iełbasiński. W 1993 roku Waldka Kiełbasinskiego zastąpił Mariusz Winnicki. Zespół w swoim regionie od samego początku zyskał duże grono wielbicieli. Z czasem jego popularność zaczęła zataczać coraz szersze kręgi, a w dorobku grupy zaczęły pojawiać się pierwsze krążki. W 1994 roku zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany „Jolka, Jolka”. Wtedy to też pojawił się pierwszy wideoklip zespołu do piosenki „Jolka, Jolka”- emitowany był w programie muzycznym: Muzyczna Skrzynka Teleexpresu. II piosenką promującą ten album był utwór pt. „Piękną miałaś twarz”.

Od kilku lat zespół Classic przeżywa swoją drugą młodość.

2015 rok to praca nad wydaniem płyty i nagranie video do utworu „Miłego dnia” w którym udział bierze cała plejada aktorskich gwiazd: Joanna Koroniewska, Robert Gonera czy Krzysztof Kiersznowski. O najnowszym videoklipie zespołu jest głośno. Polecają go takie media jak Teleexpress czy Program Pierwszy Polskiego Radia.

2016 to dla Classica to przede wszystkim sukces piosenki „Nie płacz Ewka”. Zespół kręci teledysk do tego utworu w którym bierze udział ponad 30 postaci takich jak: Laura Breszka, Monika Ordowska, Krzysztof Skiba i ponad 10 sobowtórów: Chuck Norris, Sylwestre Stallone, Lech Wałęsa, Michael Jackson, Freddie Mercury i wielu innych.

2017 zaczął się od zmian personalnych w zespole Classic. Z zespołu odszedł Waldek Orłowski, aby kontynuować karierę w innych muzycznych klimatach, a jego miejsce zajął Łukasz Zacieski. W sierpniu zespół świętował jubileusz 25-lecia działalności artystycznej. Tuż po sezonie wakacyjnym nadszedł czas na pracę nad klipem do utworu „Ja dla Ciebie, Ty dla mnie”, natomiast sama piosenka pojawia się wśród 30 najpopularniejszych przebojów na playlistach w rozgłośniach radiowych.

BAJM

BAJM to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza popu i pop-rock, założony w 1978 w Lublinie.

Skład zespołu zmieniał się kilkukrotnie, jedyną osobą będącą w zespole od jego początków jest wokalistka oraz współzałożycielka grupy, Beata Kozidrak. Nazwa zespołu pochodzi od pierwszych liter imion jego założycieli: Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego. Ostateczny skład od 1993 roku tworzą: Beata Kozidrak, Adam Drath, Piotr Bielecki, Artur Daniewski, Krzysztof Nieścior, a od 2000 roku także Maria Dobrzańska. Grupa w roku bieżącym obchodzi 40-lecie działalności.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM XX DNI PAWŁOWA:

14.00 BLOK „TRZEŹWE POPOŁUDNIE” / BLOK LOKALNY
14:05 – Dziecięcy zespół folklorystyczny „Mała Okrasa”
14.20 – Aleksandra Mergalska (PSP Jadowniki)
14.25 – Paulina Gąsior (PSP Chybice)
14.30 – „Taniec z szarfami” nawiązujący do 100-lecia odzyskania Niepodległości (PSP Jadowniki)
14:40 – Kamila Sitek (PSP Chybice, filia Grabków)
14:45 – Kinga Śmigielska (PSP w Łomnie)
14:50 – Zespół  „Ravvivando” (PSP Pawłów)
14:55 – Wiktoria Nowak (PSP Pawłów)
15:00 – Zespół „Cantabile” (PSP Pawłów)
15.05 – Grupa taneczna „The Barbies” (PSP Szerzawy)
15.15 – Wiktoria Saramak i Aleksandra Nowak  (PSP Dąbrowa)
15:20 – Marcelina Sikora (PSP Radkowice)
15:25 – Pokaz zumby w wykonaniu dwóch zespołów – dziecięcego i seniorek.
16:00 Uroczyste otwarcie XX Dni Pawłowa 2018
16:10 – Młodzieżowa Grupa Teatralna z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie zaprezentuje  taniec „Ostatni mazur” z przedstawienia „W saloniku dziedziczki Omskiej”
16:15 – Weronika Styk i Karolina Cioroch (PSP Rzepin)
16:20 – RADIO  ESKA (wejście LIVE)
16:30 – KONKURSY PROFILAKTYCZNE
16:40 – Zespół „Sołtyski”
17:00 – Martyna Bidzińska i Wojciech Makowski  (Stowarzyszenie Przyjacielska Dłoń i Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Kałkowie)
17:05 – Konkurs profilaktyczny dla dzieci
17:10 – Zespół Wokalny „Kałkowianki” (Koła Gospodyń Wiejskich z Kałkowa Godowa).
17.25 – Męski Zespół Wokalny „Juchy Świętokrzyskie” (OSP w Kałkowie)
17:35 – Chór „Violino” (PSP Rzepin)
17:40 – Młodzieżowa Grupa  Teatralna GOKSiR „Walc” i „Polonez” z przedstawienia „W saloniku dziedziczki Omskiej”
17:50 – Weronika  Styk  (PSP Rzepin)
18:00 MARCIN DANIEC
19:00 – RADIO ESKA – konkursy z nagrodami
19:30 Koncert zespołu „CLASSIC”
21:00 Koncert BEATY  KOZIDRAK zespołem BAJM
22:30
– Sztuczne ognie
22:40 – Koncert zespołu  Crimson Eyes
23:00 – Dyskoteka pod gwiazdami
23:59 – Zakończenie imprezy

Udostępnij
Brak komentarzy

Napisz komentarz