logo
Zachęcamy do kontaktu

41 272 18 78

kultura@pawlow.pl

Pawłów 45, 27-225 Pawłów

41 272 18 78

Pawłów 45, 27-225 Pawłów

Góra

Zaproszenie na koncert „Świętokrzyska droga ku wolności”

Zaproszenie na koncert „Świętokrzyska droga ku wolności”

28 sierpnia u stóp Golgoty Wschodu w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie odbędzie się wyjątkowy, patriotyczny koncert pt. „Świętokrzyska droga ku wolności” upamiętniający męczeńską ofiarę Polaków na drodze ku odzyskaniu niepodległości i zachowaniu jej do lat współczesnych.

Organizatorami wydarzenia są: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie, Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus, Stowarzyszenie „Przyjacielska Dłoń” oraz Parafia p.w. Maksymiliana Kolbe w Kałkowie-Godowie.

Program koncertu, który rozpocznie się o godz. 17:00, zapowiada się bardzo interesująco. Na początku wystąpi Zespół Wokalno-Estradowy „Nuta” Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie. Następnie na scenie pojawią się znani i cenieni artyści:

  • Anna Maria Adamiak (mezzosopran);
  • Barbara Szelągiewicz (skrzypce) w duecie z Michałem Zatorem – najprawdopodobniej jedynym harfistą w Polsce i jednym z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu, półfinalistą piątej edycji programu Mam Talent;
  • Joanna Nawrot (sopran), Andrzej Wojciechowski (klarnet) i Michał Mossakowski (fortepian);
  • Maciej Miecznikowski – wokalista estradowy znany m.in. z zespołu Leszcze, śpiewak operowy, aktor.

Prawdziwą perełką koncertu będzie finałowy występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego – największej instytucji artystycznej w Wojsku Polskim. W skład Zespołu wchodzą: soliści, chór, balet, orkiestra symfoniczna i orkiestra koncertowa. Aktualnie zatrudnionych jest w Zespole ponad 150 artystów: piosenkarzy, śpiewaków, muzyków, tancerzy i artystów chóru. Wyjątkowym znakiem rozpoznawczym Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego są kostiumy sceniczne, które w większości stanowią kopie autentycznego umundurowania historycznego. Kostiumy artystów RZAWP dostarczają publiczności niezapomnianych wrażeń estetycznych i są stanowią źródło wiedzy na temat historii oręża polskiego.

Imprezą towarzyszącą dla koncertu będzie równie interesujący Piknik Wojskowy, który rozpocznie się Mszą św. z udziałem Chóru Garnizonowego z Kielc o godzinie 12:00. Po Mszy św. odbędzie się koncert Orkiestry Wojskowej z Dęblina. Następnie przewidziano prezentacje sprzętu wojskowego przygotowanego przez 10 Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, Ośrodek Zamiejscowy w Kielcach CWCR, 3 Batalion Radiotechniczny z Sandomierza. Na scenie pojawią się także lokali artyści m.in. Zespół Wokalno-Estradowy „Nuta”, Zespół Pieśni i Tańca „Godziembianie”, Zespół Folklorystyczno-Obrzędowy „Sołtyski”, Zespół Pieśni i Tańca „Duża Okrasa”, Zespół Śpiewaczy „Kałkowianki”, Zespół „Teatr Muzyczny nad Kamienną”, Chór „Et Gloria Mater”, Zespół Wokalno-Estradowy „Juchy Świętokrzyskie” i OSP Kałków. Dodatkowymi atrakcjami pikniku będą: degustacje potraw regionalnych KGW z terenu gminy Pawłów, stoiska medyczne, pokazy straży pożarnej i policji, pokaz Szkoły Mundurowej ZDZ.

Projekt „Świętokrzyska droga ku wolności” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Plakaty:

Udostępnij
Brak komentarzy

Napisz komentarz