logo
Zachęcamy do kontaktu

41 272 18 78

kultura@pawlow.pl

Pawłów 45, 27-225 Pawłów

41 272 18 78

Pawłów 45, 27-225 Pawłów

Góra

Duża Okrasa

Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Duża Okrasa”

Zespół ten jest dla większości członków zespołu kontynuacją i rozwinięciem tych umiejętności, które nabyli w dziecięcym zespole „Mała Okrasa”. Tańczy i śpiewa tutaj młodzież gimnazjalna i licealna, w pojedynczych przypadkach studenci , którzy studiują w pobliskich miastach. Zespół powstał w 2011 roku w trakcie realizacji „Małego Projektu” ze środków PROW jako rozbudowa dziecięcego zespołu „Okrasa”. Dzięki tym środkom ,mogliśmy zakupić dla zespołu kompletne stroje świętokrzyskie i stworzyć możliwość kontynuacji zajęć dla młodzieży, która była i jest zainteresowana folklorem świętokrzyskim. Młodzież pomimo krótkiego czasu szybko zdobyła uznanie i nagrody na przeglądach i konkursach. Do największych można zaliczyć: II miejsce na wojewódzkiej „Estradzie Folkloru” WDK w Kielcach w 2012r., I miejsce wraz z kabaretem na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ranczerskiej „Wilkowyjce” w Kikole k/Torunia w 2013 roku, wyróżnienie specjalne WDK w Kielcach w 2014r. Zespół w 2015r. reprezentował naszą gminę w Chełmie na podsumowaniu projektów „Polska Wschodnia”. „Duża Okrasa” bierze udział we wszystkich imprezach organizowanych na terenie gminy, a także w wielu powiatowych i wojewódzkich typu: dożynki , „Jarmak u Starzecha”, Baw się z nami LGD-ami w Kielcach, Międzynarodowe Targi Turystyki „Agrotravel” w Kielcach, oraz w lokalnych piknikach w ościennych gminach. W 2017 r. „Duża Okrasa” zdobywa trzecie miejsce w konkursie „Dziecięca Estrada Folkloru” WDK w Kielcach.

Obecnie zespół liczy około 25 osób, które tańczą i śpiewają pod kierunkiem Pani Bożeny Sławek i Pana Bogusława Sitka. O stroje obydwu zespołów dba Pani Nina Kusiak.

Reprezentacyjny skład zespołu: Maciej Hamera, Aleksandra Lefek , Przemysław Hamera , Paulina Bogucka, Jakub Lipa, Patrycja Przygoda, Dawid Sławek, Julia Kusiak, Karol Kwietniewski, Dominika Lipa, Jakub Wrona, Julia Kwietniewska, Kamil Kwiecień, Katarzyna Bogucka, Klaudia Nowak, Aleksandra Gulba, Patrycja Lipa, Wiktoria Maciąg,Julia Kozieł, Maria Skrzeczyna, Weronika Ryś, Angelika Pocheć, Natalia Czaja, Julia Mazurek.